Tuulemaa 12, Tallinn

601 6504

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Top
a
  /  Hurmav heli   /  TVW sai kingiks hõrgu kontserdielamuse, bassplokkflöödid ja noodipuldid

TVW sai kingiks hõrgu kontserdielamuse, bassplokkflöödid ja noodipuldid

Liivi Luhtaru-Paabo

Märtsikuu viimase päeva õhtul loojuva päikese kuldses valguses kõlasid meie kooli aulas Antoni Vivaldi, Alessandro Scarlatti ja teiste barokiajastu suurmeistrite teosed. Ars Revalia muusikute virutoosne mäng ja kontratenor Ka Bo Chani emotsionaalne ning kaunikõlaline laul tõstsid kogu olemise üheks tunniks argielust kõrgemale.

Videvikuaeg ja õhtu ilu andsid kontserdile pisut maagilise varjundi. Helehallid pajutibud särasid mustava lavasügavuse taustal nagu väikesed küünlad aidates luua kammerlikku ja õdusat meeleolu.  

Kontserti ja kodust kohvikut olid nautima tulnud lapsevanemad, õpetajad ja erinevas vanuses õpilased. Auväärses vanuses barokkviiul, barokktsello ja klavessiin kõlasid  andekate Ars Revalia muusikute  Melissa, Tõnu ja Lilian Jõesaare sõrmede all mahedalt ning ehedalt.

Väikesed sõnalised pausid muusikapalade vahel aitasid instrumente, muusikuid ja ka heliloojaid paremini tundma õppida. 

Viimased nädalad on paljuski möödunud sõjateemadele mõeldes, arutades, kuidas sellest olukorrast välja tulla, kuidas aidata põgenikke, kuidas lõpetada inimsuse vastased kuriteod. Muusika ühendab inimesi erilisel moel, sellel on võime rõõmustada, toetada kurbi hetki, rahustada, tervendada ja vabastada pingeid, kanda võimsat sõnumit, vajadusel teha revolutsiooni …

Muusikud on olnud ühed tulihingelisemad Ukraina toetajad ja heategevuslikke kontserte on korraldatud paljudes riikides üle Euroopa. 

Waldorfkooli igapäevaelus on muusikal oluline koht, see loob meeleolu, ühendab meid kaugete maade ja kultuuridega, annab võimaluse ühiselt laulda ja hingata, tunda ühtekuuluvust, arendada endas oskust luua muusikat ning võimet kuulata ning tunnustada seda, mida teised on loonud.

Ühine musitseerimine on suhtlemisviis, mille  kogemine on inimeseks kasvamise teekonnal hädavajalik. 

Ars Revalia ja Ka Bo Chani barokk-kontsert “Itaalia virtuoosid” oli heategevuslik projekt ning lisaks imeilusa muusikalise elamuse pakkumisele, oli selle üheks eesmärgiks koguda raha meie koolile bassplokkflöötide ostmiseks. Bassplokkflöödid on kooli orkestris väga olulised instrumendid.  Need annavad ühiselt loodud helipiltidele sügavust ning nende kindlale harmooniapõhjale toetudes saavad sopran-, alt- ja tenorplokkflöödid luua imeilusaid muusikaliste kujunditega maastikke. 

Kontserdi õhtul ja hiljem sihtotstarbelise annetusena kooli kontole kogunenud summad andsid kokku 1535 eurot. Seda on palju rohkem kui julgesime loota ja ka rohkem kui flöötide ostmiseks vaja läheb. Selle raha eest saab kool osta kaks basspolokkflööti. Ostusummast pool ehk 1360 eurot maksis Eesti Kultuurkapital, teise poole saime kokku annetustest.  Ülejäänud raha kulub kooli õpilasorkestrile noodipultide ostmiseks

Kuigi musitseerime koolis igapäevaselt palju, on alati suur rõõm esinejatest, kes on oma ala professionaalid ning kelle meisterlikult loodud muusika hoiab elus lootust headuse ja armastuse võidust sellest maailmas, kõigi sõdade kiuste. 

Suur tänu teile, Ka Bo Chan ja Ars Revalia! 

Suur tänu sulle, hea annetaja!