Tuulemaa 12, Tallinn

601 6504

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Top
a
  /  Gümnaasium   /  TVW karjäärinädal julgustab valikuid tegema

TVW karjäärinädal julgustab valikuid tegema

Karjäärinädal Tallinna Vabas Waldorfkoolis. Plakatil on kasutatud XI klassi õpilase Laurits Abeni kuivpastelli.

18. märtsil algas koolis karjäärinädal, mille initsiaator ja korraldaja, juhatuse liige Tanja Grünvald peab väga oluliseks tutvustada õpilastele erinevaid õnneliku karjääri mudeleid: “Karjäärinädala raames võiksid igas vanuses õpilased näha ja kuulda erinevate võimaluste paletti, saamaks julgust teha erinevaid valikuid ja ka pöördeid oma elus; mõista, et suurim rõõm võibki olla üha uuesti ja uuesti midagi uut teha ja õppida või hoopis keskenduda ühele valdkonnale ja saada selles väga-väga heaks.”

1.-4. klassis räägitakse õpilaste pereliikmete töö sisust ja väärtusest ning kogetakse rollimängudes erinevate ametitega seonduvaid olukordi.

5.-8. klassis uuritakse töömaailma mitmekesisust, analüüsitakse, milliseid isikuomadusi, võimeid, oskuseid ja erialast ettevalmistust erinevad ametid nõuavad. Arutletakse, miks erinevad tööd on vajalikud ja miks on iga töötegija tähtis.

Vaadeldakse oma igapäevaseid tegevusi: enam põnevust pakkuvaid õppeaineid, huvi- ja vaba aja tegevusi; õpitakse märkama enda erinevaid eeldusi ja oskusi ning mõeldakse, milliste tulevikuametite puhul võiksid need kasuks tulla.

Ülaastme klasse ootavad ees tööle kandideerimise töötoad ning inspireerivad kohtumised kunsti-, IT- ja meditsiinivaldkonna inimestega. 

Esmaspäeval astusid noorte ette muusik, helikujunduste looja ja kunstnik Taavi Tulev, graafiline disainer Andrei Kormašov, kunstnik Okeiko ja Marge Laast (KUMU).

Kolmapäeval jagavad kogemusi erinevate organisatsioonide IT-asjatundjad Heiko Vainsalu,  Toomas Lents, Tanel Koodi ja Valter Kungla; reedel meedikud Krista Aaren, Jaanika Sass ja Kirlin Meejärv.

Õnneliku karjääri loomisel on väga olulisel kohal eeskujud, võimalus vahetult väga erinevate inimeste lugudest osa saada, oma küsimusi küsida ja mõista, et karjäärimaastikul on igaühele põnevaid radu pakkuda.

Suur tänu kõigile karjäärinädala sündmustel oma kogemusi jagavatele vanematele!