Tuulemaa 12, Tallinn

601 6504

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Top
a

Projektid

  /    /  Projektid

2022

Tallinna Vaba Waldorfkooli põhikooli õpilaste õppekäigud on sel õppeaastal osaliselt tasutud KIK-keskkonnateadlikuse programmi poolt.

3. klass osaleb õppekäigul “Hakkamasaaja looduses”; 4. klass teeb tutvust Tori hobustega  “Tere, Tori hobune!”;  5. klass Tallinna lähisaarega “Aegna mets”; 6. ja 7. klass liikusid Ida-Virumaale “Põlevkivi kaevandamine” programmi raames; 8. klassi kohustuste ja kokkulepete teema saab toetust programmist “Mets ja meie vastutus” ning 9. klass liigub Pärnu Loodusmajja projektiga “Loodusainete õppepäev”.

Aitäh, Keskkonnainvesteeringute Keskus!


Tallinna Keskkonna ja Kommunaalameti Linnaaianduse projekti kaudu saime 3166,64 euro suuruse toetuse projektile „Wahva hoov“.

Nüüd on meie kooliõues maitse- ja ravimtaimedekastid, kompostikast aiajäätmete kompostimiseks ning hulk uusi tööriistu aia hooldamiseks, koolimaja keldrikorrusel asub kiirkomposter toidujäätmete ümbertöötlemiseks.

Kevadel istustasime õuele vaarikad, sügisel kooli 20. sünnipäevaks 20 roosiga peenra ja kolmas klass rajas oma viljapõllu.

Kõik see kutsub enam kooliaeda ja rohket kasutust on leidnud ka vanemate abil loodud vahva tasakaalurada.

Kasvad ka unistused, juba mõtleme mesilastest …

Aiasõbrad on oodatud järgmist hooaega planeerima Facebooki gruppi TVW Wahva Hoov.

Aitäh kõigile tegijatele ja Tallinna linnale!

“Wahva hoovi” eestvedaja Liivi Luhtaru-Paabo ettekanne “Kogukonna õppeaias keskkonna- ja kogukonnakultuuri kasvatamas” linnaaianduse kogemuspäeval 18.11.2022 (al 10:42).

Eesti Kultuurkapitali toetab koolile kahe bassplokkflöödi ostmist

Kevadel lahkete annetajate toel täienenud kooli pillipark võimaldas sügisel tööd alustada orkestril. Õpetaja Ka Bo Chani juhatusel jagati koolikaaslaste, õpetajate ja peredega kauneid muusikalisi hetki ning koosmusitseerimise rõõmu juba jõulukontserdil.

Suurem instrumentide valik lubab kõlavärvi lisada ka klasside kooridele-ansamblitele ning luua koosseise, kuhu kuuluvad erinevas vanuses õpilased.

Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital otsustas meie koolile kahe bassplokkflöödi soetamiseks eraldada 2021. aasta kolmandast jaotusest 1360 eurot. Toetus katab poole pillide maksumusest. Nagu pillide ostmise puhul tavaks, tuleb teine pool rahast leida kogukonnal.

Bassplokkflööt Mollenhauer Waldorf Edition Curved Bass sobib hästi ka vähem vilunud mängijale, sest pilli toon on pehmem ja kõrvale sõbralikum, mis lubab kasutada seda ka muusikatundides. Lapse ealisi iseärasusi arvestavas waldorfpedagoogikas eelistame kindlalt pehmema kõlatämbriga naturaalsest puidust instrumente, mille kõla on õrnem ja õppimise perioodil laste kuulmisorganitele sõbralikum.

Pika waldorfinstrumentide tootmise kogemusega Mollenhaueri pill on vastupidav, annab puhta tooni ja võimaldab mängida repertuaari renessanssiajastust kaasaegse muusikani, Waldorf-bassplokkflöödi ulatus on kahe oktaavi suurusest tavapärasest plokkflöödist märksa suurem – üle kahe ja poole oktaavi.

Instrumendi ehitus on eriline: huuliku (laabiumi) ja pilli kereosa vahel paikneb kõver kael (bent head), mis võimaldab pilli lihtsamalt sõrmitseda ka väiksemakasvulisel mängijal, kelle labakäed ja sõrmed pole tavalise pikkusega bassplokkflöödi jaoks veel piisavalt suured. Mõne lapse muusikalised võimed ja oskused lubavad bassplokkflööti mängida juba 5.-6. klassis.

Täname Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali ning kõiki pillide ostmiseks annetuse teinud kogukonna liikmeid, kunstioksjonil osalejaid ja kontserdikülastajaid!

Kellel soovi ja võimalust bassplokkflöötide soetamist toetada, saab täiendavat teavet kooli juhataja Kristina Šaninilt (kristina.sanin@waldorf.ee, tel 514 7045), erialastele küsimustele vastab muusikaõpetaja Ka Bo Chan (kabo.chan@waldorf.ee).

Pildil või lingil klõpsates kuulete ja näete 2.11.2021 salvestatud õpetaja Ka Bo muusikalist hingedepäeva tervitust.

Suur tänu tegusa ja toreda aasta eest, armsad toetajad ja koostööpartnerid:

Eesti Haridus- ja Teadusministeerium,
Tallinna linn,
Tartu Ülikool,
Tallinna Ülikool,
SA Innove / Haridus- ja Noorteamet,
Erasmus,
Pahkla Camphilli Küla,
Palupõhja Looduskool,
Aadu-Peetri talu, 
Keskkonna Investeeringute Keskus,

Eesti Kultuurkapital,
Eesti Waldorfkoolide ja -lasteaedade Ühendus.