Tuulemaa 12, Tallinn

601 6504

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Top
a
  /  Koolielu   /  Hakkame „Wahva hoovi“ uue hooaja plaane pidama!

Hakkame „Wahva hoovi“ uue hooaja plaane pidama!

Möödunud aasta läheb kooli ajalukku ka aastana, mil „Wahvasse hoovi“ kolisid meie päris oma mesilased. Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti toel saime soetada mesinduse „stardikomplekti“ ning üliolulise mentorite toe ja koolitussarja „Algaja mesiniku aasta“. Pille ja Urmas Keller olid abiks kõigis mesila tegemistes ning jagasid huvilistele oma mesinikutarkusi.

Mesilaste tulekuks valmistumisel andsid kevadtalgutel ja koolitundides oma osa nii pisikesed kui suured kogukonnaliikmed. Esimese aasta kohta väga korralikust saagist – 80 kilogrammist meest jagus klassidele, lastekoori laululaagri rahvale ja kursuslastele vurritamiseks. Oma meepurk on kõigis klassides ja õpetajate toas, maiustada saab ka kogukonna sündmustel.

Hoolsalt toimetanud mesinike Liivi Luhtaru-Paabo ja Jaana Nõu kogemustepagasisse lisandus nii tavapäraseid tegevusi kui ka keerulistest olukordadest võidukalt välja tulemisi.  

 „Wahvas hoovis“ märkab tähelepanelik silm maitsetaimede kastide vahel looklemas kevadtalgutel loodud tunnetusrada, mille „taskute“ täitmine hooajale sobiva loodusliku materjaliga (loe: kastanid, käbid, rannakivid jms) on nüüd laste ülesanne. Tunnetusraja kõrval seisab uus infotahvel, mis valmis samuti sellel kevadel.

 Anna Maquet´ juhatusel lõid kursuslased-talgulised hoovile permapeenrad ning pistsid mulda kevadet ootama küüslauguküüned ja porgandiseemned.

Biodünaamilisest põllumajandusest pidas Loengu Arvo Purga.

Vt ka Liivi Luhtaru-Paabo ettekannet linnaaianduse kogemuspäeval (al 12:30).

Mida uut võiks meie „Wahvasse hoovi“ tuua järgmine hooaeg?

Palun hinda lühikeses tagasisideküsitluses, kuidas eelmise hooaja tegevused õnnestusid ja anna teada, mida toredat võiksime sellel aastal koos ette võtta.

Kellel soovi ja jaksu „Wahva hoovi“ tegemistes aktiivsemalt kaasa lüüa, saab liituda Facebooki grupiga TVW Wahva Hoov või kirjutada ingrid.mets@waldorf.ee või mariken.puks@waldorf.ee.