Tuulemaa 12, Tallinn

601 6504

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Top
a
  /  Gümnaasium   /  11. klass esitleb: maailma parimad külad aastal 2023

11. klass esitleb: maailma parimad külad aastal 2023

Toomas Trapido

Esmaspäeval, 18. detsembril kl 10.45-12.30 esitlevad 11. klassi õpilased kooli aulas (Tuulemaa 12) maailma parimaid külasid. Integreeritud õppe rühmatööde projektide avalikule kaitsmisele on oodatud kõik huvilised.

Kuidas saab maailma parimaid külasid olla mitu? Aga sellepärast, et sel aastal 11. klassi poolt loodud seitse küla ongi iga grupi enda jaoks maailma parim!
See on olnud algusest peale nende ülesandeks – luua kaaslastega väike ühiskonnamudel, mis neid kõige rohkem praeguses hetkes inspireerib.


Maailma parima küla kahekuine epohh sisaldab endast palju esmapilgul vastandlikku – loovust, konkreetsust, käelisi oskuste arendamist, majanduslikku mõtlemist, üheskoos unistamist ja tegutsemist, erimeelsuste lahendamist, esinemist ja palju muud. Üks selge eesmärk – luua maailma parim küla – õpetab nii terviklikkust kui selle sees keerukate protsesside ja tegevustega toimetulemist.

Selle aasta maailma parimateks küladeks on suure keskse kiviga Kivi küla, kus inimesed elavad tervelt ja rõõmsalt üle 100 aasta vanuseks (nn sinine tsoon); Valleé ehk org mägedes, kuhu sõbrad tulid suusatama ja millest arenes taastuvenergiajaamadega spordi- ja matkakeskus; Gurmaanide küla, mille kirjelduse kuulmine ja vaatamine paneb juba suu vett jooksma, kus kasvatatakse haruldasi ja ülimaitsvaid aiavilju ning kõik see toimub muusika saatel, soome-ugri rahvaste kultuuriküla Tormgrad kaugel põhjas; Naissaare Naisteküla ehk naiste turvaküla Naissaarel; Peoküla Võrtsjärve ääres, kus saab nii pidutseda kui muidu ennast mõnusalt tunda ja põneva looga loomeküla Fjordvik Kesk-Norras.

Vt ka Toomas Trapido artiklit Maailma parima küla rajamine arendab terviklikku mõtlemist ja koostööd